Loading...

Locuri de muncă

  • Home
  • Locuri de muncă
Meniu
Sibiu
Cloudy
SunMonTue
16/5°C
12/3°C
14/7°C

IMPLEMENTATOR SOFTWARE

Cerinte:
– student sau licentiat in domeniul IT/Economic
– disponibilitate de deplasare la sediul clientului
– abilitati excelente de comunicare
– pasionat de tehnologie si inclinat spre a-si dezvolta o cariera in domeniul IT
– serios, responsabil, punctual
– experienta in a lucra cu clientii este necesara
– experienta in implementarea unui ERP reprezinta un avantaj

Responsabilitati:
– analizeaza si intelege cerintele de business ale clientului
– intocmirea specificatiilor de dezvoltare pe baza documentatiei primite de la client
– propune solutii tehnice care sa se plieze pe nevoia clientului
– participa la fazele de implementare a unui sistem informatic integrat
– testeaza si verifica platforma inainte de a fi prezentata in fata clientului si se asigura de calitatea celor livrate
– lucreaza impreauna cu dezvoltatorul atribuit proiectului

Beneficii:
– oportunitatea de asi dezvolta cariera intr-un mediu profesionist in continua ascesiune
– salariu motivant
– echipa tanara si dinamica
– program flexibil

Compania noastra lanseaza o provocare pentru persoanele competitive, motivate de succes, cu foarte bune abilitati de relationare si negociere, perseverente si atente la detalii. Candidatul ideal trebuie sa aiba studii superioare, de preferinta in domeniul Tehnic sau Tehnologia Informatiei si un minimum de experienta in vanzari de 1 an.

Mai sunt importante:
– gandire logica si structurata;
– spirit de initiativa si decizie, abilitati de negociere, orientare catre client;
– capacitate de a lucra rapid si eficient in conditii de stres si în raport cu termenele limita;
– cunostinte temeinice in dimeniul IT;
– capacitate de a asimila rapid cunostinte de natura tehnica;
– permis de conducere categoria B.

Descrierea jobului:
Postul presupune o foarte buna cunoastere a produselor si solutiilor proprii, dar si a celor oferite de concurenta si a tendintelor existente pe piata solutiilor IT – Hardware si Software.

Activitatea zilnica inseamna:
– vanzarea de solutii Software si Hardware, servicii IT, catre clienti persoane juridice;
– dezvoltarea portofoliului de clienti;
-mentinerea in permanenta a legaturii cu clientii din portofoliu si supervizarea respectarii conditiilor contractuale stabilite (termene de livrare, plata etc.);
– cunoasterea in detaliu a produselor si solutiilor din portofoliu, caracteristici tehnice, detalii despre utilizare, particularitati;
– obtinerea de informatii din piata (referitor la concurenta, noi idei de produse si servicii precum si trend-uri).
Iti oferim in schimb posibilitatea de a lucra cu o echipa tanara, un mediu competitiv si un salariu atractiv corelat cu performanta.
Daca doresti sa lucrezi intr-o companie profesionista cu sanse reale de a creste profesional in conformitate cu performantele tale, convinge-ne ca esti persoana de care avem nevoie si aplica pentru postul nostru.

Pers. contact:
Marius Chis
Manager Zona
0740-316.918
marius.chis@sobis.ro